Zasoby te obejmują między innymi:
Zakres zarządzania pokrywa przegląd i diagnozowanie, czyszczenie i konfigurowanie, czynności serwisowe lub nadzór nad ich wykonaniem oraz rozwiązywanie zaistniałych problemów.
Instalujemy oprogramowanie śledzące działanie krytycznych systemów klienta, działanie serwerów czy urządzeń sieciowych. Umożliwiamy reakcję na zdarzenia na podstawie generowanych alarmów, dzięki czemu jesteśmy w stanie reagować szybko na zdarzenia, które mogą spowodować utratę cennych danych lub przestoje w pracy.
Analizując potrzeby klienta pod kątem oczekiwanego wsparcia informatycznego (potrzebne programy, niezbędna wydajność komputerów, prędkość działania komputerów, czasy reakcji, dostęp do danych, zabezpieczenia) dobieramy z dostępnych ofert rynkowych takie rozwiązania czy technologie, które są uzasadnione ekonomicznie i nie utrudniają dalszego rozwoju. Umożliwiamy osiągnięcie oczekiwanego poziomu wsparcia informatycznego bez nadmiernych wydatków.
Wraz z rozwojem firmy klienta pojawiają się nowe wymagania na wsparcie ze strony informatyki, jak na przykład: dostęp do informacji, raporty, wymiana informacji z innymi podmiotami czy urzędami, konieczność stosowania podpisu elektronicznego, zabezpieczanie danych. Współdziałamy z klientem na etapie planowania rozwoju firmy w celu optymalnego wykorzystania posiadanych zasobów IT oraz określenia właściwych ekonomicznie kierunków rozwoju IT w firmie. Takie podejście pozwala lepiej wykorzystać środki finansowe.
Na podstawie bieżącej analizy rynku proponujemy / wskazujemy dostawców potrzebnych komponentów informatycznych biorąc pod uwagę liczne czynniki, które wpływają na całkowite koszty posiadania (cena dostawy, warunki gwarancji - okres i czas reakcji, jakość/niezawodność, wsparcie pogwarancyjne, planowany okres eksploatacji, koszty eksploatacji). W imieniu klienta prowadzimy proces dostaw sprzętu i oprogramowania zapewniając właściwy poziom cen i jakości.
Dobór właściwych zabezpieczeń uzależniamy od wymagań biznesu. Analizujemy zakres danych firmy klienta i jego infrastrukturę informatyczną i w oparciu o wynik analizy proponujemy najbardziej właściwe zabezpieczenia. Unikamy rozwiązań, które są w sposób nieuzasadniony kosztowne i na wyrost, albo których wykorzystywanie jest zbyt uciążliwe dla użytkownika. Zastosowanie bezpiecznych rozwiązań pozwala uchronić się przed utratą lub kradzieżą cennych dla firmy danych.
Dla klientów posiadających zróżnicowane oprogramowanie wspierające problemem może być wymiana informacji pomiędzy różnymi systemami / programami. W przypadkach gdy jest to celowe dostarczamy dedykowane oprogramowanie umożliwiające taką wymianę danych. Pozwala to na dostarczanie danych wspierających podejmowanie ważnych decyzji biznesowych.
Dla naszych stałych klientów jesteśmy w stanie dostarczyć wybrane usługi IT (aplikacje bazodanowe, hurtownie danych, audyty bezpieczeństwa, witryny internetowe) po konkurencyjnych cenach. Usługi zwykle zbyt kosztowne mogą się stać łatwiej dostępne dla naszych klientów.
W każdym przypadku analizujemy rzeczywiste oraz planowane potrzeby biznesu klienta dobierając rozwiązania odpowiadające tym potrzebom. Unikamy zbędnej nadmiarowości jako kosztownej i utrudniającej wykonywanie zasadniczej działalności klienta. Przykłady:
Dyskutujemy z klientem zalety i wady rozwiązań open source w jego konkretnej sytuacji. Pomagamy podjąć świadomą decyzję biorąc pod uwagę wygodę użytkowników i jego dostępne zasoby finansowe.
Outsourcing to nowoczesna strategia zarządzania, polegająca na przekazaniu firmie zewnętrznej obowiązków związanych z wyspecjalizowanymi zadaniami, najczęściej niezwiązanymi bezpośrednio z profilem firmy. Dzięki przeniesieniu na partnera zewnętrznego czynności związanych z utrzymaniem odpowiedniej infrastruktury oraz zatrudnieniem pracowników, firma ma możliwość koncentrować zadania wokół swojej podstawowej działalności.
Outsourcing IT zapewnia klientom stałą, profesjonalną obsługę informatyczną firmy.